Terapia uzależnień

Prowadzimy terapię uzależnień dla osób uzależnionych od:

uAsset 3
alkoholu
uAsset 6
narkotyków
uAsset 5
leków
uAsset 7
nikotyny
uAsset 4
innych substancji psychoaktywnych
uAsset 2
hazardu
Asset 6
komputera (np. gier komputerowych)
uAsset 1
seksu
i innych.
Założeniem pomocy terapeutycznej w terapii uzależnień jest w pierwszej kolejności uzgodnienie celu jaki chce osiągnąć Klient. Terapeuta nie narzuca celu, jest on definiowany wspólnie z klientem. Na tym etapie ważna jest edukacja, która ma pomóc w zrozumieniu mechanizmów uzależnienia. Pomaga to klientowi w odniesieniu ich do własnego życia i poszerzeniu perspektywy refleksji na temat własnych problemów i przyczyn uzależnienia.
W trakcie początkowych spotkań określa się również psychologicznie mocne strony klienta oraz określenie pożądanych zmian.
Ilość spotkań z terapeutą jest każdorazowo uzgadniana z klientem. Należy jednakże pamiętać, że terapia jest procesem dynamicznym i często nie da się w sposób precyzyjny określić długości jej trwania.
W naszym Centrum istnieje również możliwość konsultacji lekarskich u specjalisty psychiatry w zakresie wsparcia farmakologicznego np. w sytuacji, kiedy odejście od używania substancji, czy zaprzestanie wykonywania pewnych czynności prowadzi do poczucia lęku, zwiększenia stresu, problemów z koncentracją (objawy mogą być różne, ale może też nie być ich wcale).
Warto pamiętać, że już samo zgłoszenie się do terapeuty jest początkiem procesu zdrowienia i pożądanej zmiany.

Nowość! Terapia uzależnień od komputera (internetu, social media itp.)

Uzależnienie od komputera jest zjawiskiem związanym z rozwojem techniki oraz trudnościami w kontaktach społecznych. Spojrzenie na to zjawisko pod kątem strat ponoszonych przez użytkownika gier, stron pornograficznych czy portali społecznościowych, pozwala na zrozumienie istoty problemu. Jest to zaburzenie subtelne i trudno uchwytne, ponieważ nierzadko można spotkać się z opiniami ,że ,, Internetu czy Facebooka nikt nie przedawkował?. Często problem ten łączy się z innymi uzależnieniami.
Najszybciej straty z tytułu tego zaburzenia ponoszą ludzie młodzi i dzieci. Paradoksem w tym przypadku jest poszukiwanie akceptacji i satysfakcji w wirtualnym świecie, gdy nie znajduje się ich w świecie rzeczywistym. Postawą często spotykaną jest: ,,mam wielu znajomych i odnoszę sukcesy ale nie w realu?.
Osoby, którym trudno rozstać się z laptopem czy tabletem często nie widzą w tym nic złego, choć otoczenie sygnalizuje, że widzi problem i straty z tym problemem związane.
W terapii pacjent ma możliwość przyjrzenia się swojemu funkcjonowaniu pod kątem korzystania z komputera i Internetu i powrotu do równowagi w tym zakresie. Uświadamia sobie na ile może zmienić swoje zachowania i odzyskać najbliższych.

Jakie objawy mogą niepokoić ? :

  • siedzenie przed komputerem dłużej niż się planowało
  • zaniedbywanie ważnych aktywności
  • zaniedbywanie ważnych osób
  • kłopoty finansowe związane z Internetem
  • brak czasu na posiłki i odpoczynek
  • kłopoty zdrowotne związane ze zbyt dużą ilością czasu spędzaną przed komputerem

Terapia uzależnienia od nikotyny ? skuteczne rzucenie palenia!

Uzależnienie od nikotyny jest szczególnie podstępnym uzależnieniem, ponieważ jego bezpośrednie skutki nie są tak spektakularne jak w przypadku uzależnienia od alkoholu, czy innych substancji zmieniających świadomość. Niemniej jednak, w wyniku wieloletniego używania nikotyny (palenia papierosów itp.) nasze zdrowie jest szczególnie narażone na groźne choroby z tym związane ? niestety również te śmiertelne. Istnieje oczywiście wiele metod stosowanych w celu porzucenia tego nałogu, jednakże doświadczenie uczy, iż wiele z nich działa tylko chwilowo.
Uzależnienie od nikotyny rządzi się takimi samymi mechanizmami jak każde inne uzależnienie, dlatego też w Centrum Syntonia proponujemy Państwu terapię prowadzoną przez specjalistów w dziedzinie uzależnień. Terapię prowadzi certyfikowany terapeuta uzależnień z wieloletnim doświadczeniem w tematyce uzależnień. W razie potrzeby polecamy konsultację lekarską, ponieważ tak jak przy ?odstawianiu? innych środków psychoaktywnych może pojawić się poczucie niepokoju, bezsenność itp. Jesteśmy w stanie zaproponować Państwu kompleksową pomoc w walce z tym groźnym dla zdrowia i niezwykle kosztownym nałogiem.
Dodatkowych informacji chętnie udzielimy pod numerem telefonu: 690 960 676